Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą

Data publikacji 17.06.2011

Przez dwa dni (28-29 czerwca 2007 r.) w Szkole Policji w Pile trwały warsztaty pod nazwą "Przemoc domowa".

Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą Przez dwa dni (28-29 czerwca 2007 r.) w Szkole Policji w Pile trwały warsztaty pod nazwą "Przemoc domowa".

Ich celem była wymiana doświadczeń specjalistów różnych dziedzin zajmujących się problematyką przemocy oraz poszukiwanie rozwiązań problemów pojawiających się w działaniach różnych służb i instytucji w zwalczaniu zjawiska przemocy domowej.

Brali w nich udział m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, reprezentanci szkół policyjnych i komend wojewódzkich Policji, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Monaru - Markotu, miejskich ośrodków pomocy społecznej, pedagodzy szkolni.

Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą Warsztaty dowiodły, że tego typu spotkania są skuteczną formą nawiązywania kontaktów, wymiany poglądów i doświadczeń. Wypracowano szereg wniosków, których realizacja z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji rodzin zagrożonych przemocą. W czasie dyskusji podkreślano, że tylko wspólny wysiłek wszystkich podmiotów, których zadaniem jest pomoc rodzinie i przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym jest gwarancją osiągnięcia zakładanego celu efektywnej pomocy ofiarom przemocy domowej.

Jak zgodnie stwierdzono istnieje potrzeba kontynuacji warsztatów, które spotkały się z wysoką ocena jej uczestników.

Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą Pomóc rodzinie zagrożonej przemocą

(02.07.07)