Policyjne święto

Data publikacji 17.06.2011

Obchody Święta Policji w Szkole Policji w Pile rozpoczął uroczysty apel, podczas którego minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy polskiego autokaru we francuskich Alpach.

Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji w Szkole Policji w Pile rozpoczął uroczysty apel, podczas którego minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy polskiego autokaru we francuskich Alpach.

Komendant Szkoły zwracając się do słuchaczy, podkreślił szczególny charakter zawodu policjanta i fakt, że istotą policyjnej służby jest służenie ludziom.

Delegacje kadry, słuchaczy oraz przedstawiciele związków zawodowych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą pamięci poległych policjantów.

Obchody Święta Policji Druga część uroczystości odbyła się w auli pilskiej Szkoły. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicewojewoda Wielkopolski Paweł Różyński, Starosta Pilski Tomasz Bugajski, Wiceprezydent Miasta Piły Paweł Dahlke. Po odczytaniu życzeń od Komendanta Głównego Policji Konrada Kornatowskiego i wystąpieniu Komendanta Szkoły oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń resortowych, aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień.

Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji

(24.07.07)