Warsztaty metodyczno-szkoleniowe

Data publikacji 16.06.2011

W dniach 11 - 13.04.2007r. w Szkole Policji w Pile gościli przedstawiciele szkół policyjnych, ośrodków szkolenia policji i oddziałów prewencji policji.

Warsztaty W dniach 11 - 13.04.2007r. w Szkole Policji w Pile gościli przedstawiciele szkół policyjnych, ośrodków szkolenia policji i oddziałów prewencji policji. Powodem ich przyjazdu do Piły były warsztaty metodyczno - szkoleniowe z taktyki i technik interwencji. Celem warsztatów było poznanie nowych technik obezwładniania, analiza możliwości ich wykorzystania w szkoleniu słuchaczy oraz określenie form współpracy i współdziałania pomiędzy specjalistami z zakresu będącego przedmiotem warsztatów.

Warsztaty Warsztaty miały przede wszystkim charakter praktyczny. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na macie prowadzone przez p. Karola Matuszczaka ze Stowarzyszenia Brazylijskiego Jiu-jitsu "Strefa Walki" z Poznania. Zaprezentował on i przećwiczył z uczestnikami warsztatów wiele technik tego systemu oraz wskazał możliwości ich wykorzystania w procesie dydaktycznym. Uczestnicy warsztatów poznali również sposoby udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów na zajęciach z taktyki i technik interwencji. W trakcie dyskusji wskazywano na potrzebę rozbudowy bazy szkoleniowej, zwiększenia środków dydaktycznych (szczególnie w ośrodkach szkolenia policji i oddziałach prewencji policji), cyklicznego szkolenia wykładowców i instruktorów taktyki i technik interwencji, korelacji testów sprawności fizycznej (w procesie doboru i programach nauczania) oraz konieczność rozpoczęcia prac nad procedurami postępowania policjantów w sytuacjach trudnych (ranny policjant, uzbrojony napastnik itp.).

Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty

(13.04.07)