Dzień wesoły nam dziś nastał

Data publikacji 16.06.2011

Z pewnością nie zawiedli się ci, którzy przybyli w środowe popołudnie do auli Szkoły Policji w Pile, aby posłuchać wielkanocnego koncertu pieśni religijnych pt. Dzień wesoły nam dziś nastał, w wykonaniu ...

Dzień wesoły nam dziś nastał Z pewnością nie zawiedli się ci, którzy przybyli w środowe popołudnie do auli Szkoły Policji w Pile, aby posłuchać wielkanocnego koncertu pieśni religijnych pt. Dzień wesoły nam dziś nastał, w wykonaniu chóru PASJA pod dyrekcją Marioli Urbanek. Podczas uroczystości zaprezentowano utwory wielkich mistrzów muzyki klasycznej w nowym, niezwykle ciekawym opracowaniu. Za piękny występ chór PASJA nagrodzony został gorącymi owacjami.

Dzień wesoły nam dziś nastał Idea powołania zespołu chóralnego, działającego przy parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Pile powstała we wrześniu 2002 roku, a jej inicjatorem był ówczesny proboszcz parafii o. Roman Rusek. Pracy z powstałym zespołem podjęła się Mariola Urbanek - nauczycielka Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile. Po roku działalności chór przyjął nazwę ?PASJA?.

Przez długi czas ?PASJA? była chórem 3 ? głosowym, w którym śpiewały soprany, alty i głosy męskie, a od 2006 roku chór pracuje już nad repertuarem 4 - głosowym.

Chór ?PASJA? bierze udział we wszystkich uroczystościach i wydarzeniach parafialnych, jak pasterki, rezurekcje, odpusty, msze z okazji imienin i jubileuszy kapłanów, pogrzebów, ślubów, w intencji mieszkańców Piły. Regularnie śpiewa dwa razy każdego miesiąca podczas mszy św. niedzielnych. Występuje również w corocznych koncertach chórów organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki ? w październiku oraz w styczniu w ?Koncertach kolęd i pastorałek?.

Zespół jest często zapraszany do uświetniania uroczystości miejskich poza swoją parafią, np. podczas mszy św. z okazji rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, czy uroczystości wręczania podziękowań i statuetek pamiątkowych sponsorom budowy pomnika Jana Pawła II w Pile.

Obecnie Chór ?PASJA? liczy 30 osób i jest zespołem amatorskim, złożonym z entuzjastów śpiewu chóralnego.

Dzień wesoły nam dziś nastał Dzień wesoły nam dziś nastał Dzień wesoły nam dziś nastał Dzień wesoły nam dziś nastał

(19.04.07)