Po nitce do kłębka

Data publikacji 16.06.2011

"Po nitce do kłębka, czyli ślady ujawnione na miejscu przestępstwa jako dowód w procesie wykrywczym" to temat wykładu, jaki podczas I Festiwalu Nauki wygłosił starszy wykładowca ...

pwsz ?Po nitce do kłębka, czyli ślady ujawnione na miejscu przestępstwa jako dowód w procesie wykrywczym? to temat wykładu, jaki podczas I Festiwalu Nauki http://festiwal.pwsz.pila.pl/ wygłosił starszy wykładowca Zakładu Techniki i Taktyki Kryminalistycznej Szkoły Policji w Pile podinsp. Zbigniew Siedłowski.. Podczas prelekcji, na którą licznie przybyli goście i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, prelegent przedstawił znaczenie kryminalistyki jako samodzielnej dyscypliny nauki należącej do systemu nauk prawnych. Mówił o technikach kryminalistycznych omawiając rodzaje śladów kryminalistycznych, ich ujawnianie, utrwalanie, zabezpieczanie oraz rolę w postępowaniu karnym. Podinspektor poruszył też temat znaczenia i zadań grupy operacyjno ? procesorowej na miejscu ujawnionego przestępstwa. Opowiedział o zadaniach poszczególnych jej członków, ze szczególnym uwzględnieniem technika kryminalistyki. Z kolei sierż. Sebastian Wegner przedstawił wyposażenie walizki kryminalistycznej, pokazując proszki daktyloskopijne i sposoby ujawniania śladów na różnych podłożach. Wkład połączony był z prezentacją multimedialną. Na zakończenie każdy chętny mógł otrzymać daktyloskopijną pamiątkę w postaci profesjonalnie wykonanych odcisków palców oraz obejrzeć wystawę nowości wydawniczych pilskiej Szkoły Policji.

Pwsz Pwsz Pwsz Pwsz

(30.03.07)