Zajęcia w liceum

Data publikacji 16.06.2011

Od września 2006 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile realizowany jest blok edukacyjny pod nazwą ...

Zajęcia w liceum Od września 2006 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile realizowany jest blok edukacyjny pod nazwą ?Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego?.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy wspomnianą szkołą a Szkołą Policji w Pile w dwóch klasach prowadzone są zajęcia przez nauczycieli policyjnych. Dotychczas zrealizowano treści dotyczące historii policji oraz jej struktury organizacyjnej. W trakcie zajęć młodzież poznała kryteria i warunki przyjęcia do policji, obowiązki i uprawnienia policjanta oraz główne pojęcia i normy związane z etyką tego zawodu. Zajęcia w liceum Wyjaśnione zostały również prawa i obowiązki obywatela w kontaktach z policją (m.in. prawa: człowieka, świadka, zgłaszającego, podejrzanego oraz kwestie związane ze składaniem skargi i zażalenia).

Aktualnie realizowane są zajęcia z bloku tematycznego, który nosi nazwę ?Wybrane zagadnienia z prewencji kryminalnej i techniki kryminalistycznej?.

Niecodzienność i oryginalność problematyki służby policyjnej powoduje, że zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Zajęcia w liceum Zajęcia w liceum Zajęcia w liceum Zajęcia w liceum
Zajecia Zajecia Zajecia Zajecia