Gościnna komenda

Data publikacji 16.06.2011

Stałym elementem procesu szkolenia słuchaczy kursów podstawowych zawodowych realizowanych w Szkole Policji, są zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Dzięki nim młodzi policjanci ...

Wizyta w KPP Stałym elementem procesu szkolenia słuchaczy kursów podstawowych zawodowych realizowanych w Szkole Policji, są zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Dzięki nim młodzi policjanci mogą zapoznać się z zadaniami służby konwojowej, organizacją i sposobem pełnienia służby w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, zadaniami i rolą dyżurnego jednostki policji oraz pracą technika kryminalistyki. Takie zderzenie teorii z praktyką znacznie wzbogaca wiedzę słuchaczy.

W dniu 07 marca słuchacze z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez policjantów KPP dotyczących służby w jednostce terenowej. Poza merytoryczną stroną zagadnień, z którymi się zetknęli, ich zainteresowanie budziły również warunki pracy policjantów, wymagania kwalifikacyjne na poszczególnych stanowiskach, zalety i niedogodności wykonywanej pracy.

Starsi policjanci ? praktycy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Sprzyja to lepszemu opanowaniu treści programowych oraz daje lepsze wyobrażenie o służbie, co z pewnością będzie procentowało w ich dalszym rozwoju zawodowym.

Wizyta w KPP Wizyta w KPP Wizyta w KPP Wizyta w KPP

(08.03.07)