Nasz człowiek na Bałkanach

Data publikacji 16.06.2011

Dzięki wykładowcy Zakładu Prewencji podinsp. Bolesławowi Wegenke, uczestnikowi policyjnych misji w Kosowie oraz Bośni i Hercegowinie, kadra i słuchacze mogli wysłuchać interesującego wykładu ...

Misje Dzięki wykładowcy Zakładu Prewencji podinsp. Bolesławowi Wegenke, uczestnikowi policyjnych misji w Kosowie oraz Bośni i Hercegowinie, kadra i słuchacze mogli wysłuchać interesującego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną i bałkańską muzyką w tle.

Misje Podinspektor w barwny sposób opisał życie codzienne na Bałkanach, mówił także o licznych niebezpieczeństwach, które stale towarzyszą przebywającym tam policjantom. Misje Słuchający mięli okazję poznać historię konfliktu albańsko ? kosowskiego, widzianego oczami neutralnego obserwatora i dowiedzieć się o operacjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wykładowca opowiedział o szkoleniu kosowskich policjantów, dzięki czemu przybyli przekonali się o podobieństwach z polskimi programami nauczania realizowanymi w naszej Szkole. Zainteresowani dowiedzieli się także jakie warunki powinni spełniać by wyjechać na misje policyjne.

Misje Misje Misje Misje

(09.03.07)