Niecodzienny gość

Data publikacji 16.06.2011

W dniach 7-9 marca 2007 r. w Zakładzie Taktyki i Techniki Kryminalistycznej Szkoły Policji w Pile gościli wykładowcy Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji: ...

Niecodzienny gość W dniach 7-9 marca 2007 r. w Zakładzie Taktyki i Techniki Kryminalistycznej Szkoły Policji w Pile gościli wykładowcy Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji: nadkom. Maciej Gawkowski oraz asp. Jarosław Grycuk. Wykładowcy przeprowadzili ciekawe wykłady nt. zabezpieczania śladów zapachowych i pobierania materiału porównawczego, ekspertyzy osmologicznej, wykorzystania specjalistycznego psa służbowego podczas przeszukania pomieszczeń. Poruszyli także kwestie błędów popełnianych przez policjantów podczas oględzin miejsc zdarzeń. Goście wraz z psem służbowym ZORKA nr ewid. 14003, wyszkolonym w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków, uczestniczyli w zajęciach poświęconych przeszukaniu, realizowanych na kursie doskonalenia zawodowego o specjalizacji operacyjno-dochodzeniowej.

Wizyta wykładowców z Centrum Szkolenia Policji w Szkole Policji w Pile odbyła się w ramach nawiązanej w ub. roku współpracy między Zakładem Kynologii Policyjnej w Sułkowicach oraz Zakładem Taktyki i Techniki Kryminalistycznej.

Niecodzienny gość Niecodzienny gość Niecodzienny gość Niecodzienny gość

(09.03.07)