Misje pokojowe

Data publikacji 16.06.2011

W marcu mija 15 lat odkąd polscy policjanci uczestniczą w misjach pokojowych poza granicami kraju, pełniąc służbę m.in. pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, OBWE, Unii Europejskiej.

W marcu mija 15 lat odkąd polscy policjanci uczestniczą w misjach pokojowych poza granicami kraju, pełniąc służbę m.in. pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, OBWE, Unii Europejskiej.Z tej okazji w Szkole odbyło się spotkanie z podinsp. Bolesławem Wegenke, wykładowcą Zakładu Prewencji i uczestnikiem policyjnych misji w Kosowie oraz Bośni i Hercegowinie. W prelekcji wzięli udział m.in. uczniowie klas ?policyjnych? i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, z którym pilska Szkoła Policji współpracuje od września ubiegłego roku.

Podinspektor B. Wegenke niezwykle ciekawe opowiadał o konflikcie albańsko ? serbskim, koszmarze wojny i życiu codziennym na Bałkanach. Mówił także o zadaniach, jakie wykonują policjanci przebywający na misjach. Wykładowi towarzyszyła prezentacja zdjęć obrazujących omawiane treści.

Dotychczas zagraniczną służbę pełniło ok. 1200 polskich policjantów (w tym 18 kobiet). Obecnie funkcjonariusze wykonują swoje obowiązki w Kosowie, Gruzji, Liberii, Bośni i Hercegowinie

Misje pokojowe Misje pokojowe Misje pokojowe Misje pokojowe

(21.03.07)