Słuchacze w Urzędzie Miasta Piły

Data publikacji 16.06.2011

Słuchacze naszej Szkoły skorzystali z zaproszenia Towarzystwa Miłośników Miasta Piły i wzięli udział w wykładzie poświęconym energetyce opartej na odnawialnych źródłach energii ...

Energetyka Słuchacze naszej Szkoły skorzystali z zaproszenia Towarzystwa Miłośników Miasta Piły i wzięli udział w wykładzie poświęconym energetyce opartej na odnawialnych źródłach energii, który odbył się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Piły.

Prof. dr hab. Feliks Jaroszyk omówił historię i sposoby pozyskiwania pierwotnych źródeł energii. Zapoznał zebranych z naturalnymi i technicznymi procesami przemiany energii oraz wykorzystania tych mechanizmów w praktyce. Słuchacze dowiedzieli się również, jakie są wady i zalety takiego pozyskiwania mocy i jak jej eksploatacja kształtuje się w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej. Podczas wykładu omówiono również budowę i działanie ekologicznych systemów grzewczych. Po wykładzie goście zadawali wiele pytań, szczególnie dotyczących przepisów prawnych ich wykorzystania w budowie kolektorów ciepła.

Prof. dr hab. Feliks Jaroszyk jest kierownikiem Katedry Biofizyki Akademii Medycznej w Poznaniu oraz dyrektorem Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile.

Energetyka Energetyka Energetyka Energetyka

(23.02.07)