Aby chwila nie skończyła się dramatem

Data publikacji 16.06.2011

Szkoła jest miejscem, w którym występują niemal wszystkie nurtujące dzieci i młodzież problemy oraz związane z tym zagrożenia. Pierwszy cykl spotkań przekonał nauczycieli ...

Warsztaty Szkoła jest miejscem, w którym występują niemal wszystkie nurtujące dzieci i młodzież problemy oraz związane z tym zagrożenia. Pierwszy cykl spotkań przekonał nauczycieli i przedstawicieli Szkoły Policji w Pile, że z młodymi ludźmi należy rozmawiać o zagrożeniach i przestępczości.

Warsztaty Tematem przewodnim kolejnego spotkania była agresja w szkole oraz zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją.

Z agresją powinniśmy walczyć bez względu na czas i miejsce. Młodzież musi zrozumieć, że życie nie jest grą komputerową, ani filmem. Po drugiej stronie przestępczego zachowania jest zawsze osoba pokrzywdzona.

Warsztaty Przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili również niepubliczne przedszkole przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas pw. Matki Bożej z Lourdes. W formie zabawy przeprowadzono szkolenie dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły oraz korzystania ze środków komunikacji publicznej. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały książeczki, elementy odblaskowe oraz każde z dzieci otrzymało na pamiątkę odcisk swoich linii papilarnych.

Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty
Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty

(21.02.07)

Powrót na górę strony