Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 16.06.2011

Pod hasłem ?Bezpieczna droga do szkoły? policjanci Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia Wojciech Thiel oraz Marcin Bartol przeprowadzili pierwsze z cyklu spotkań z uczniami Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile.

Bezpieczna droga do szkoły Pod hasłem ?Bezpieczna droga do szkoły? policjanci Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia Wojciech Thiel oraz Marcin Bartol przeprowadzili pierwsze z cyklu spotkań z uczniami Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile.

Bezpieczna droga do szkoły Wspólnie z nauczycielami zrealizowano pomysł podniesienia świadomości dzieci w zakresie wiedzy o przepisach i zasadach poruszania się osoby pieszej po drogach oraz bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji publicznej. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów połączonych z zabawą, w trakcie których zwrócono szczególną uwagę na prawidłowe zachowania dzieci w czasie ich codziennej drogi do szkoły m.in.: przechodzenia przez jezdnię, korzystania z sygnalizacji świetlnej, wsiadania i wysiadania z autobusu itp. Poruszono również problematykę związaną z agresją w szkole i metodami jej zapobiegania. Na zakończenie spotkania dzieciom wykonano pamiątkowe karty daktyloskopijne i wręczono elementy odblaskowe, które są najprostszym sposobem poprawienia ich bezpieczeństwa w drodze pomiędzy domem i szkołą.

Bezpieczna droga do szkoły Bezpieczna droga do szkoły alt Bezpieczna droga do szkoły

(08.02.07)