Taktyka i techniki przesłuchań

Data publikacji 16.06.2011

Od dwóch lat w Szkole Policji w Pile realizowane są kursy doskonalenia zawodowego z zakresu taktyki i technik przesłuchań metodą FBI. Dotychczas przeszkolono w tym zakresie prawie 500 policjantów ...

CBS Od dwóch lat w Szkole Policji w Pile realizowane są kursy doskonalenia zawodowego z zakresu taktyki i technik przesłuchań metodą FBI. Dotychczas przeszkolono w tym zakresie prawie 500 policjantów służby kryminalnej, Centralnego Biura Śledczego, nauczycieli szkół policyjnych oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Kilkunastu policjantów służby kryminalnej z całego kraju, a także dwóch nauczycieli Zakładu Prawa Szkoły Policji w Słupsku, w dniach 5-9 lutego br. uczestniczy w kolejnej edycji kursu.

CBS W trakcie 5-dniowego szkolenia nabywają oni wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia rozmów, sposobów wykrywania kłamstw oraz prowadzenia przesłuchań. Uczestnicy kursu doskonalą również swoje umiejętności zawodowe w zakresie planowania i przygotowywania przesłuchań, nawiązywania kontaktu z przesłuchiwanym oraz kontroli prowadzenia rozmów.

Powyższe kursy cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród policjantów służby kryminalnej. W bieżącym roku w Szkole Policji w Pile zaplanowano realizację jeszcze blisko dwudziestu tego rodzaju szkoleń.

(07.02.07)