Przed kamerą i mikrofonem

Data publikacji 15.06.2011

Jak odpowiadać na trudne pytania dziennikarzy, ?zachować twarz? przed kamerą, krótko i rzeczowo mówić o policyjnej służbie uczyli się uczestnicy kursu z zakresu współpracy z mediami.

Jak odpowiadać na trudne pytania dziennikarzy, ?zachować twarz? przed kamerą, krótko i rzeczowo mówić o policyjnej służbie uczyli się uczestnicy kursu z zakresu współpracy z mediami. W dniach 15-19 stycznia w Szkole po raz pierwszy odbyło się szkolenie przygotowujące policjantów zajmujących stanowiska kierownicze w służbie kryminalnej i prewencyjnej do kontaktów z mass mediami. To dzięki pracy dziennikarzy społeczeństwo dowiaduje się o codziennej pracy Policji, dlatego do poziomu tych kontaktów przywiązujemy dużą wagę.

W strukturach Policji działa profesjonalna służba prasowa. Często jednak zdarzenia pozostające w zainteresowaniu policjantów i dziennikarzy mają taką dynamikę, że rzecznik prasowy nie może uczestniczyć w przekazie informacji.

Stąd też uczestnicy szkolenia poznają prawidła rządzące przygotowaniem i przekazem informacji, przygotowują i analizują wystąpienia przed kamerą i mikrofonem, wypowiadają się w trakcie zaaranżowanych konferencji prasowych ? starają się stworzyć precyzyjny i nośny przekaz, działając pod presją czasu. Żyjemy przecież w wieku informacji.

Przed kamerą i mikrofonem. Przed kamerą i mikrofonem. Przed kamerą i mikrofonem. Przed kamerą i mikrofonem.

(19.01.07)