Praktyki w KPP

Data publikacji 15.06.2011

160 słuchaczy Szkoły Policji w Pile w styczniu i lutym rozpocznie zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Młodzi policjanci, pod okiem swoich starszych kolegów, będą pełnić...

160 słuchaczy Szkoły Policji w Pile w styczniu i lutym rozpocznie zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Młodzi policjanci, pod okiem swoich starszych kolegów, będą pełnić służbę patrolowo-interwencyjną na ulicach miasta.

Do tej pory zajęcia teoretyczne i ćwiczenia odbywały się tylko na terenie Szkoły. Teraz, podczas patroli pieszych, policjanci w praktyce wykorzystają wiedzę z zakresu taktyki pełnienia służby. Wcześniej jednak musieli pozytywnie przejść przez całą serię zaliczeń między innymi z prawa karnego, stosowania środków przymusu bezpośredniego i podejmowania interwencji.

Służba w terenie polega na patrolowaniu wyznaczonych części miasta pod szczególnym nadzorem wykładowców Zakładu Prewencji i doświadczonych policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pile. W trakcie pełnienia służby patrolowo-interwencyjnej słuchacze poznają specyfikę miejsc, które patrolują oraz dowiedzą się, jakie zagrożenia występują tam najczęściej.

Efektem tych służb ma być zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta. Ponadto, w okresie służb następuje znaczący spadek popełnianych wykroczeń i drobnych przestępstw. Służba patrolowo-interwencyjna na ulicach miasta to jedne z ostatnich zajęć podczas 6-miesięcznego kursu podstawowego, który przechodzi każdy młody policjant.

Praktyki Praktyki Praktyki Praktyki

(05.01.07)