Święto Policji i Wręczenie Sztandaru KPP - 2005 - Szkoła Policji w Pile

Święto Policji i Wręczenie Sztandaru KPP

Data publikacji 28.06.2011

W dniu 16 lipca 2005 roku nastąpiło uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Uroczystości rozpoczęła ...

W dniu 16 lipca 2005 roku nastąpiło uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Uroczystości rozpoczęła o godzinie 9.00 Msza święta z okazji Święta Policji w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Następnie główne uroczystości przeniosły się na Plac Staszica.

ImageO godzinie 12.00 na Plac Staszica przybył przedstawiciel Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dokonał on przeglądu pododdziałów w asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Następnie na maszt wciągnięta została flaga państwowa przy akompaniamęcie orkiestry reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Po uroczystościach związanych z rozpoczęciem imprezy głos zabrał honorowy patron Obywatelskiego Komitetu Fundacji Sztandaru dla KPP w Pile Starosta Pilski Leszek Partyka. Zrelacjonował on podjęte przez komitet przedsięwzięcia na rzecz ufundowania sztandaru oraz wymienił podmioty bezpośrednio zaangażowane w realizacje przedmiotowej inicjatywy.

Następnie nastąpiło uroczyste odczytanie aktu nadania sztandaru jednostce. Po jego odczytaniu Starosta Pilski Leszek Partyka przekazał sztandar Komendantowi Powiatowemu Policji w Pile nadkomisarzowi Miłosławowi Wegnerowi. Podczas przekazania sztandaru w jego drzewiec zostały wbite gwoździe honorowe przedstawicieli instytucji, które w bezpośredni sposób przyczyniły się do jego ufundowania. Na koniec sztandar został poświęcony przez kapelana pilskich policjantów.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru nastąpiła uroczysta defilada z udziałem pocztu sztandarowego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Podczas uroczystych obchodów miejsce miało również wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych oraz mianowanie na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Ale same oficjalne uroczystości związane z wręczeniem sztandaru to nie wszystko co działa się tego dnia na Placu Staszica. W czasie ich trwania przygotowano również wiele atrakcji dla mieszkańców Piły. Między innymi zobaczyć można było stoiska promocyjne przygotowane przez Szkołę Policji w Pile, pokaz grupy realizacyjnej KPP w Pile, pokazy sztuk walki w wykonaniu słuchaczy Szkoły Policji w Pile czy wreszcie posłuchać koncertu w wykonaniu grupy rockowej THE Postmen.

Podsumowując całą imprezę stwierdzić należy, że ze strony organizacyjnej odbyła się ona na bardzo wysokim poziomie. Również w dniu przebiegu uroczystości wyjątkowo dopisała pogoda szkoda tylko, że nie dopisali mieszkańcy Piły do których przecież również skierowana była przedmiotowa inicjatywa.