Szkoła na Rajdzie Granicznym

Za nami coroczne upamiętnienie pierwszych ofiar kampanii wrześniowej 1939. Odbyło się ono w dniu 24 września w ramach VI Rajdu Granicznego Nordic Walking w Jeziorkach.

Po złożeniu kwiatów pod kamieniem upamiętniającym kpr. Piotra Konieczkę, który zginął w obronie polskich granic, uczestnicy rajdu - dorośli, młodzież i dzieci - ruszyli na trasę liczącą około 8 km.

Po powrocie czekała na nich grochówka, liczne konkursy i inne atrakcje. Jedną z nich było stoisko kryminalistyczne Szkoły Policji w Pile, prowadzone przez podkom. Jacka Cyrana. Uczestnicy rajdu mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię, uzyskać informacje dotyczące zawartości specjalistycznej walizki do ujawniania śladów daktyloskopijnych i oględzin zwłok, walizki kryminalistycznej oraz otrzymać gadżety promocyjne Szkoły Policji w Pile.

Funkcjonariusze zaspokajali ciekawość uczestników, odkrywając wybrane tajemnice pracy technika kryminalistyki oraz wykorzystywanych przez niego metod ujawniania i zabezpieczania śladów. Wydarzenie było także doskonałą okazją do zapoznania się z powszednim dniem pracy policjanta służby kryminalnej.

W promocję policji zaangażowali się również słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego: post. Natalia Jaworska, post. Julia Leciejewska i post. Agnieszka Bachusz.

 

WP

Zdjęcia: Piła Nasze Miasto

Powrót na górę strony