„Kimkolwiek jesteś – bądź dobry” - 2021 - Szkoła Policji w Pile

„Kimkolwiek jesteś – bądź dobry”

Jak mawiał jeden z najsłynniejszych prezydentów – Abraham Lincoln "kimkolwiek jesteś, bądź dobry". Te optymistyczne słowa dają nadzieję, że każdy może się zmienić jeśli tylko zapragnie.

Dobroć wyświadczana drugiemu człowiekowi wraca do adresata z co najmniej zdwojoną siłą. Doświadczą tego z pewnością słuchacze - wolontariusze ze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy włączyli się w ostatnio zorganizowaną akcję. Młodzi kursanci wraz z opiekunami samorządu, w ostatni piątek czerwca odwiedzili Oddział Dziecięcy Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile. Policjanci zawieźli najmłodszym dzieciom maskotki, kolorowanki, kredki i książeczki. Wśród prezentów nie zabrakło również słodkości – czekolad zebranych podczas ostatniej akcji HDK.

Serdecznie dziękujemy aktualnemu samorządowi za tak ogromne zaangażowanie i okazaną chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Już podczas pierwszego spotkania intuicja podpowiadała nam – mamy do czynienia z ludźmi o wielkim sercu.

Jesteście wspaniali, nie zapominajcie o tym nigdy!

 

WP/M.Pałys