17 – letni Michał potrzebuje Waszej pomocy! - 2021 - Szkoła Policji w Pile

17 – letni Michał potrzebuje Waszej pomocy!

Spotkania organizowane w naszej Szkole w ramach samorządu słuchaczy zawsze przebiegają w klimacie „burzy mózgów”. Podczas jednego z nich, zgodnie z tradycją, zaproponowano inicjatywę niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Czerwiec pod hasłem miesiąca Dnia Dziecka!

Z inicjatywy Pani Komendant, insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego postanowili skupić wszystkie siły na 17–letnim Michale, mieszkańcu powiatu pilskiego. Choroba Michała spadła na rodzinę jak grom z jasnego nieba, minęło dużo czasu zanim poznali ostateczną diagnozę – glejak wielopostaciowy WHO4.

Wraz z tą wiadomością ich świat runął. Niewyobrażalna miłość do dziecka dała jednak rodzinie siłę by walczyć. Ludzi o wielkim sercu nie zabrakło. Małymi krokami rosną zbiórki pieniężne, które umożliwią rodzinie przeprowadzenie niezbędnych badań i prowadzić leczenie Michała. Młodzi policjanci z wszystkich realizowanych edycji szkolenia zawodowego podstawowego postanowili dołożyć swoją cegiełkę. Niezwłocznie skontaktowali się z mamą chłopca, panią Iwoną, dzięki czemu dowiedzieli się o aktualnych potrzebach rodziny. Sytuację Michała rozpropagowali za pośrednictwem portali społecznościowych, czynnie włączając się w licytacje organizowane na rzecz chłopca, a także wpłacając środki pieniężne na konto organizowanych zbiórek. Przeprowadzona przez najmłodszych stażem funkcjonariuszy koleżeńska zbiórka umożliwiła zakup produktów aptecznych na kwotę niemalże 2000 zł.

Postanowiliśmy osobiście przekazać zakupione materiały. Nie zabrakło łez wzruszenia, ogromu podziękowań i wdzięczności. Poznaliśmy wspaniałą rodzinę, która wkłada całą energię, by umożliwić Michałowi powrót do dawnego życia. Możliwości finansowe rodziców są jednak ograniczone, dlatego postanowiono, że nasza pomoc nie zakończy się na tym spotkaniu…

Michał potrzebuje również Twojej pomocy! Pomóżmy mu wspólnie wygrać tę nierówną walkę!

kawałek nieba

siepomaga

pomagam

 

WP/M.Pałys