Pomoc dla "niebieskiego brata" - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Pomoc dla "niebieskiego brata"

W ostatni piątek maja w Szkole Policji w Pile, zorganizowano honorową zbiórkę krwi. Kadra Szkoły oraz słuchacze oddali jej ponad 12 litrów. Przy tego typu inicjatywach, tradycją stała się już współpraca z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

To już druga w tym miesiącu zbiórka krwi, która odbyła się w naszej Szkole. Motywacja do organizacji tego przedsięwzięcia była jeszcze większa, bo niosła pomoc naszemu choremu koledze. Sierż.szt. Michał Bukowski z KPP w Iławie przez kilkanaście lat zakładając mundur pomagał innym, teraz walczy o własne życie zmagając się z ciężką chorobą.

Tuż po godzinie 10 w auli Akademika rozpoczęła się akcja HDK. Wśród osób oddających jakże cenną cząstkę siebie znaleźli się przedstawiciele kadry oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Przed chorobą sierż. szt. Michał Bukowski osobiście brał czynny udział w organizacji zbiórek krwi, aktualnie potrzebuje pomocy innych krwiodawców. Podczas ostatniej akcji zebrano dla niego łącznie 12,150 litrów krwi od 32 osób.

Ty też chcesz pomóc? Pamiętaj! Krew możesz oddać w specjalnie do tego przystosowanych punktach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w tzw. krwiobusach.

 

Michale! Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

WP/M.Pałys