Majowa akcja HDK - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Majowa akcja HDK

W Szkole Policji w Pile, już po raz trzeci w tym roku zorganizowano honorową zbiórkę krwi. Kadra Szkoły, pracownicy cywilni raz słuchacze oddali jej ponad 12 litrów. Jak zawsze mogli liczyć na opiekę personelu medycznego z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Zbiórka krwi zaczęła się po godz. 10 w auli Akademika Szkoły. Najliczniejszą grupę krwiodawców stanowili słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, wśród osób o wielkim sercu nie zabrakło również przedstawicieli kadry oraz pracowników cywilnych Szkoły. Przez kilkadziesiąt lat w Szkole Policji w Pile oddano niezliczone litry krwi, a największy wkład w tą ilość zawsze mają nasi słuchacze.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która zastąpiłaby ludzką krew, dlatego policjanci, będąc niejednokrotnie świadkami zdarzeń z udziałem rannych osób, doskonale wiedzą o tym, jak ważne jest, by krwi nigdy nie zabrakło. Podczas ostatniej akcji krwiodawstwa 35 osób przyczyniło się do wzbogacenia banku krwi o łącznie 12,15 litrów krwi.

Dziękujemy!

 

WP/M.Pałys