Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły

Data publikacji 09.06.2016

Na mocy rozkazu personalnego, wydanego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, z dniem 9 czerwca 2016 r. stanowisko ...

Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Na mocy rozkazu personalnego, wydanego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, z dniem 9 czerwca 2016 r. stanowisko Komendanta Szkoły Policji w Pile objął mł. insp. Roman Sobczak.

Uroczystość mianowania nowego Komendanta odbyła się w obecności I Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Szymczyka podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej Szkoły. Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Prezydent Miasta Piły dr Piotr Głowski, Ksiądz dr Władysław Nowicki, komendanci i zastępcy komendantów wojewódzkich Policji ds. kryminalnych, Prorektor ds. zasobów ludzkich i kształcenia ustawicznego Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski.

Komendant Roman Sobczak służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Od tego momentu aż do dnia dzisiejszego związany był z garnizonem świętokrzyskim. Swoją służbę rozpoczął w Komisariacie Policji w Nowym Korczynie, a następnie w Komendzie Rejonowej Policji w Busku-Zdroju. Od 16 lat kontynuuje służbę obejmując stanowiska kierownicze, poczynając od naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji, a później komendanta powiatowego Policji w Busku-Zdroju, poprzez zastępcę komendanta wojewódzkiego i pierwszego zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły
Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły
Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły

autor: Paulina Politowska

(03.06.16)