Niech wygrają najlepsi! - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Niech wygrają najlepsi!

Data publikacji 07.06.2016

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się finałowe zmagania drużyn Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016r. Po uroczystym rozpoczęciu ...

Niech wygrają najlepsi! W dniu dzisiejszym rozpoczęły się finałowe zmagania drużyn Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016r. Po uroczystym rozpoczęciu, które miało miejsce w Auli Szkoły Policji w Pile i przedstawieniu założeń dotyczących pierwszej konkurencji, zespoły udały na symulowane miejsce zdarzenia przygotowane na bulwarach Chatellerault nad Gwdą. Zadaniem grup procesowych (czyli konkursowej drużyny w pełnym, czteroosobowym składzie) było ujawnienie i zabezpieczenie śladów kryminalistycznych w sposób techniczny i procesowy. Prócz tego drużyny miały obowiązek sporządzić protokół oględzin, dokumentację fotograficzną i roboczy szkic miejsca zdarzenia. W trakcie konkurencji sędziowie oraz eksperci pod okiem przewodniczącego komisji nadzorującej konkurencję, mł. insp. Piotra Trojanowskiego, przyglądali się pracującym funkcjonariuszom. Po południu, kiedy sędziowie przystąpią do sprawdzania wyników oględzin w wykonaniu poszczególnych drużyn, uczestnicy wezmą udział w kolejnych zmaganiach przewidzianych na ten dzień. Policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo- śledczą muszą pochylić się nad testem wiedzy zawodowej, policjanci operacyjno-rozpoznawczy rozwiążą zadanie praktyczne, tzw. kazus, natomiast policjanci dochodzeniowo – śledczy na krytej strzelnicy w budynku Szkoły Policji w Pile wezmą udział w sprawdzianie umiejętności strzeleckich. W związku z podziałem zawodników na grupy, wspomniane wyżej konkurencje, będą kontynuowane w dniu jutrzejszym. Na drugi dzień przewidziano również, w godzinach popołudniowych, sprawdzenie umiejętności praktycznych policjantów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Jeszcze dzisiaj zawodnicy poznają cząstkowe wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach.

Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi!
Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi!
Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi!

autor: Paulina Politowska, Jacek Czechowski

(07.06.16)