Kolejny raz IPA w Niemczech - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Kolejny raz IPA w Niemczech

Data publikacji 06.06.2016

Jak funkcjonuje niemiecki odpowiednik naszego Centrum Ratowniczego 112? Jaka jest struktura i zadania niemieckiej Policji Federalnej? Odpowiedzi na te pytania ...

Kolejny raz IPA w Niemczech Jak funkcjonuje niemiecki odpowiednik naszego Centrum Ratowniczego 112? Jaka jest struktura i zadania niemieckiej Policji Federalnej? Odpowiedzi na te pytania otrzymaliśmy dzięki kolejnej wizycie delegacji naszego Regionu w Lüneburgu - położonym niedaleko Hamburga.
Na zaproszenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Lüneburg delegacja IPA Region przy Szkole Policji w Pile w składzie: Jarosław Zientkowski, Artur Mazur, Ewa Polewska - Strug, Jolanta Kamińska, Tomasz Rekusz (były wykładowca, obecnie na emeryturze) oraz Katarzyna Zientkowska (w charakterze fotografa), w dniach od 19 do 22 maja 2016 r. gościła z wizytą w Niemczech. Było to spotkanie kontynuujące współpracę z IPA w Lüneburgu.
W trakcie wizyty członkowie IPA Region Piła mieli możliwość zwiedzenia Centrum Powiadamiania Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego (Leitzentrale der Polizei, Feuerwehr und Rettungsdienste in Lüneburg). Kolejnym miejscem, do którego udali się uczestnicy był dział Policji Federalnej w Uelzen, gdzie wysłuchano wykładu na temat struktury i zadań tej jednostki. Ukłonem ze strony niemieckich kolegów była przygotowana prezentacja w języku polskim. Ponadto, w trakcie zwiedzania czekała na nas miła niespodzianka, zaprezentowano nowoczesny samochód dla osób zatrzymanych posiadający na wyposażeniu m.in. monitoring przewożonych osób.
Wieczorem grupa udała się na towarzyskie spotkanie z członkami IPA Lüneburg, podczas którego wymieniono się upominkami otrzymanymi m.in. od Prezydenta Miasta Piły. W kolejnym dniu zorganizowano wycieczkę do Hamburga, gdzie zwiedzano dzielnicę portową przy rzece Elba, Kościół Główny p.w. św. Michała oraz ratusz. W dniu wyjazdu dwóch przedstawicieli IPA Lüneburg przedstawiło historię miasta połączoną z jego zwiedzaniem m.in. ratusza, starego portu oraz zabytkowych kościołów i starego miasta Region IPA-Lüneburg został zaproszony przez przewodniczącego IPA Jarosława Zientkowskiego do złożenia rewizyty.
Członkowie szkolnego Regionu IPA bardzo dziękują wszystkim tym, którzy wsparli ich w przygotowaniach do wyjazdu, w szczególności, Zastępcy Prezydenta Miasta Piły Krzysztofowi Szewcowi oraz Arkadiuszowi Mamzerowi.

Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech
Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech
Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech
Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech Kolejny raz IPA w Niemczech

autor: Jolanta Kamińska, Ewa Polewska- Strug

(03.06.16)