Niezapominajka

Data publikacji 01.06.2016

W drugim dniu trwania VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych po zakończeniu ostatniej konkurencji, uczestnicy wraz z kierownikami drużyn ...

Niezapominajka W drugim dniu trwania VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych po zakończeniu ostatniej konkurencji, uczestnicy wraz z kierownikami drużyn spotkali się, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, który obchodzony jest w Polsce po raz dwunasty. To szczególny dzień poświęcony pamięci zaginionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Znakiem rozpoznawczym tego dnia jest kwiat niezapominajki, który symbolizuje nieustającą pamięć o najmłodszych zaginionych.
W trakcie uroczystej zbiórki sędzia główny turnieju przybliżył problem zaginięć dzieci i młodzieży w Polsce – znaczna część zaginięć w tym przedziale wiekowym (poniżej 17. roku życia) to ucieczki, które są niczym innym niż wołaniem o pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na ludzi wokół nas, kolegę ze szkoły, koleżankę z podwórka. Warto wiedzieć, że zawsze znajdą się ludzie, do których można się zwrócić o pomoc – i warto wiedzieć, że od problemów nie można uciec – trzeba je rozwiązywać.
Kolejnym punktem programu było odczytanie listu pani Alicji Tomaszewskiej - prezes zarządu Fundacji ITAKA, skierowanego do uczestników turnieju, z gratulacjami dla wszystkich finalistów.
Na zakończenie uroczystości została wykonana przez uczennicę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile piosenka z dedykacją dla wszystkich zgromadzonych.

Szkoła Policji w Pile od 2006 r. ściśle współpracuje z Fundacją ITAKA. Wspólnie prowadzi wiele działań edukacyjnych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Bardzo ważne jest też szkolenie funkcjonariuszy Policji w zakresie obszarów możliwej współpracy pomiędzy tymi instytucjami.

Niezapominajka Niezapominajka Niezapominajka Niezapominajka
Niezapominajka Niezapominajka Niezapominajka Niezapominajka

autor: Wojciech Thiel

(01.06.16)

Powrót na górę strony