Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce

Data publikacji 25.05.2016

Już po raz dwudziesty dziewiąty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Pile, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2016”. Funkcjonariusze którzy ...

Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Już po raz dwudziesty dziewiąty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Pile, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2016”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Białymstoku.
Uczestnicy wojewódzkiego finału to policjanci ze wszystkich wielkopolskich jednostek policji oraz żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. W tym roku na podium stanął st. sierż Marcin Sawicki z WRD KWP Poznań. Celem konkursu jest doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności policjantów ruchu drogowego.

Zwycięzcami zostali:
1. st. sierż Marcin Sawicki – KWP Poznań
2. asp. Marcin Szymaszczyk – KMP Leszno
3. mł. asp. Kamil Kruszyński – KPP Turek

Nagrody, wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników wręczali insp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Prezydent Piły Piotr Głowski, Przewodniczący ZT NSZZP podinsp. Andrzej Szary, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka, Robert Werle Prezes Automobilklubu Wielkopolski, Maciej Jankowski Prezes PZMot w Poznaniu, Dyrektorzy WORD w Pile, Koninie, Lesznie i Poznaniu, asp. Błażej Dulat KKOP KWP Poznań, podinsp. Witold Drzażdżyński IPA Poznań, mjr Adam Ziółkowski Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, mł. insp. Stanisław Małecki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu i inni goście.
Tegoroczny konkurs odbył się w Pile w dniach 23-25 maja br. Wszystko dzięki wspólnej organizacji turnieju przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendę Powiatową Policji w Pile, Szkołę Policji w Pile oraz przy wsparciu lokalnych władz samorządowych i organizacji wspierających bezpieczeństwo na drogach.
W konkursie uczestniczyli najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Po jednym ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego oraz z WRD KWP Poznaniu, dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz dwóch żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu.
Trzydniowe zmagania odbyły się na obiektach Szkoły Policji w Pile. Umiejętności strzeleckie zostały zweryfikowane na strzelnicy policyjnej. Następnie policjanci sprawdzali swoją wiedzę na testach z przepisów ruchu drogowego, prawa karnego i kodeksu wykroczeń. Kolejnymi etapami rywalizacji były zadania praktyczne, czyli kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Dzieci Polskich w Pile, oraz jazdy sprawnościowe motocyklem i samochodem na Placu Staszica przed budynkiem Szkoły Policji.
Policjanci reprezentujący Wielkopolskę wystartują w Finale Krajowym XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się niebawem w Białymstoku.

Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony!
Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony!
Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony!

autor: Zespół Prasowy KWP w Poznaniu

(25.05.16)

Powrót na górę strony