Święto Straży Granicznej

Data publikacji 24.05.2016

23 maja bieżącego roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, w ramach 25-lecia utworzenia Straży ...

Swięto Straży Granicznej 23 maja bieżącego roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, w ramach 25-lecia utworzenia Straży Granicznej odbyła się uroczystość mianowania absolwentów na pierwszy stopień oficerski Straży Granicznej. Uroczystość poprzedziła msza święta z udziałem orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w intencji absolwentów, pracowników i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wśród wielu zaproszonych gości był p.o. Komendant Szkoły Policji w Pile – insp. Roman Gryczka.
Warto w tym momencie przypomnieć, że Szkoła Policji w Pile oraz Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, od roku 2007 mają podpisane porozumienie o współpracy. Początki kooperacji sięgają jednak już roku 2004 i udziału przedstawicieli COSSG w warsztatach wykładowców informatyki, warsztatach dot. kradzieży sygnału telewizyjnego, sympozjum „Pragmatyka zwalczania przestępczości prania pieniędzy w Polsce”. Policjanci z naszej Szkoły uczestniczą w szkoleniach z zakresu handlu ludźmi, identyfikacji pojazdów i naruszeń własności intelektualnej. To oczywiście tylko niektóre ze realizowanych przedsięwzięć.
Z okazji obchodów 25-lecia utworzenia Straży Granicznej, wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straż Granicznej, składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, a także życzymy motywacji do kontynuowania służby i gotowości w ochronie granic naszego państwa.

autor: Jacek Czechowski

(24.05.16)

Powrót na górę strony