Badania i innowacje w obszarze bezpieczeństwa

Data publikacji 13.05.2016

W dniach 11-12 maja w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja „Badania i innowacje w obszarze ...

Badania i innowacje w obszarze bezpieczeństwa W dniach 11-12 maja w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja „Badania i innowacje w obszarze bezpieczeństwa - wymiana międzynarodowych doświadczeń”. Obok uczestniczącego w niej p.o. Komendanta Szkoły Policji Pile insp. Piotra Leciejewskiego, wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Rządu RP oraz administracji państwowej, polskich i europejskich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, sędziowie i prokuratorzy, przedstawiciele wyższych uczelni, jednostek badawczo-rozwojowych, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorcy. Organizatorami konferencji były Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Udział, w pierwszym zorganizowanym na tak dużą skalę międzynarodowym spotkaniu dotyczącym kwestii bezpieczeństwa, był okazją do nawiązania kontaktów i tworzenia europejskich spółek. Podczas konferencji poruszone zostały tematy związane z pracami B+R prowadzonymi w płaszczyźnie bezpieczeństwa, wdrażaniem efektów tych prac, a także modelami ich finansowania. Ponad to zwrócono uwagę m.in. na: problem respektowania prawa do prywatności podczas prowadzenia przez służby mundurowe działań rozpoznawczych, a także dyskutowano o projekcie ustawy o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych, cyberbezpieczeństwie w przestrzeni administracji publicznej oraz ochronie polskich granic.

autor: Paulina Politowska

(13.05.16)

Powrót na górę strony