Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji

Data publikacji 13.05.2016

W ostatnich miesiącach zwiedzanie obiektów Szkoły Policji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych z Piły i okolic. Od początku roku ...

Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji W ostatnich miesiącach zwiedzanie obiektów Szkoły Policji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych z Piły i okolic. Od początku roku gościliśmy już ponad 250 zwiedzających. Kolejna z takich wizyt miała miejsce 11 maja. Tego dnia, aby poznać specyfikę pracy policjanta oraz wysłuchać kilku rad dotyczących bezpieczeństwa, do Szkoły przybyli uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrowiu.
Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w sali kryminalistycznej, gdzie st. asp. Marcin Mańczak wykonał dzieciom pamiątkową daktyloskopię, a także opowiedział o technice ujawniania śladów. Uczniowie wzięli również udział w zajęciach z pierwszej pomocy, które poprowadził podkom. Marcin Kolasiński. Następnie spotkali się ze st. sierż. Magdaleną Borowiak, która poprowadziła zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, placu zabaw i w miejscu zamieszkania. Zaprezentowała również dzieciom, w jaki sposób uchronić się przed atakiem psa.
Po części edukacyjnej, dzieci obejrzały obiekty sportowe i skorzystały z okazji do przetestowania toru przeszkód, na którym trenują policjanci. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie biblioteki.

Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji
Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji Zwiedzanie obiektów Szkoły Policji

autor: Paulina Politowska

(13.05.16)