Przedszkolaki w Szkole - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Przedszkolaki w Szkole

Data publikacji 12.05.2016

Grupa przedszkolaków z sąsiadującego ze Szkołą Policji w Pile Publicznego Przedszkola nr 5 odwiedziła Szkołę w dniu 10 maja. Dzieci z zaciekawieniem przemierzały ...

Przedszkolaki w Szkole Grupa przedszkolaków z sąsiadującego ze Szkołą Policji w Pile Publicznego Przedszkola nr 5 odwiedziła Szkołę w dniu 10 maja. Dzieci z zaciekawieniem przemierzały korytarze i odwiedzały kolejne miejsca i sale wykładowe.
Pierwszym punktem wycieczki była strzelnica, gdzie trwały właśnie zajęcia szkoleniowe dla słuchaczy. Dzieci mogły zobaczyć, jak policjanci uczą się posługiwać bronią oraz jakie elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń strzeleckich. Miały również okazję do tego, aby z bliska obejrzeć policyjną broń. Następnie dzieci przeszły na obiekty sportowe, by po krótkiej zabawie na siłowni i torze przeszkód udać się na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych – kom. Radosław Spychalski oraz podkom. Marcin Kolasiński opowiedzieli, na czym polega pierwsza pomoc, a także, w formie zabawy, zaprezentowali przedszkolakom sprzęt do udzielania pomocy poszkodowanym. Kolejnym punktem zwiedzania była wizyta u podkom. Pawła Leśniewskiego, który wykonał dzieciom pamiątkową daktyloskopię. Na koniec udaliśmy się do biblioteki, gdzie na dzieci czekała wystawa policyjnych maskotek oraz pełne książek regały, które można przesuwać jednym palcem.

Przedszkolaki w Szkole Przedszkolaki w Szkole Przedszkolaki w Szkole Przedszkolaki w Szkole
Przedszkolaki w Szkole Przedszkolaki w Szkole Przedszkolaki w Szkole Przedszkolaki w Szkole

autor: Paulina Politowska

(12.05.16)