Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 22.04.2016

Kiedy stosuje się przepisy ustawy o ruchu drogowym, jakie przepisy regulują ruch pieszych, kiedy może dojść do zatrzymania dowodu rejestracyjnego? Odpowiedzi na te ...

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego Kiedy stosuje się przepisy ustawy o ruchu drogowym, jakie przepisy regulują ruch pieszych, kiedy może dojść do zatrzymania dowodu rejestracyjnego? Odpowiedzi na te i inne pytania z zakresu tematyki związanej z ruchem drogowym mieli okazję usłyszeć uczestnicy wykładu kom. Sebastiana Wegnera- wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile. Zajęcia zatytułowane „Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Wybrane zagadnienia z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym” odbyły się 20 kwietnia br. w ramach tzw. zajęć dodatkowych adresowanych do kadry, pracowników oraz słuchaczy Szkoły. Prowadzący przedstawił zebranym zagadnienia dotyczące m.in.: hierarchii znaków i sygnałów drogowych, ułatwień dla osób niepełnosprawnych, zasad używania świateł zewnętrznych i korzystania z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwrócił na przepisy dotyczące przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych oraz charakterystykę znaków zakazu. Po zakończeniu wystąpienia odbyła się dyskusja z udziałem uczestników szkolenia. Wykład cieszył się sporym zainteresowaniem wśród słuchaczy kursu podstawowego.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

autor: Paulina Politowska

(22.04.16)

Powrót na górę strony