Ofiary śmiertelne pożarów

Data publikacji 21.04.2016

Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile, podinsp. Zbigniew Bogusz oraz podinsp. Wojciech Miś, wzięli udział jako prelegenci w warsztatach ...

Ofiary śmiertelne pożarów Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile, podinsp. Zbigniew Bogusz oraz podinsp. Wojciech Miś, wzięli udział jako prelegenci w warsztatach z dochodzeń popożarowych, zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Ekspertów Dochodzeń Popożarowych (PTEDP), podczas których omówili zdarzenia maskujące przestępstwo kryminalne i miejsce zbrodni.

W warsztatach udział wzięło 29 biegłych sądowych z zakresu pożarnictwa oraz 14 prelegentów, będących przedstawicielami sądu rejonowego, prokuratury, Policji, uniwersytetu medycznego, Kriminaltechnisches Institut Polizei z Brandenburgii (Niemcy), Państwowej Straży Pożarnej oraz Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych.
W trakcie warsztatów poruszono liczne zagadnienia, pośród których najważniejsze dotyczyły: społeczno-ekonomicznych kosztów pożarów z udziałem osób poszkodowanych, współpracy przedstawicieli służb ratowniczych i organów ścigania na miejscu pożaru, w którym ujawniono zwłoki lub szczątki ludzkie, metodyki oględzin i sposobów dokumentowania na miejscu zdarzenia, gdzie ujawniono zwłoki lub szczątki, metod kryminalistycznej identyfikacji spalonych zwłok i roli biegłych z zakresu pożarnictwa przy ustalaniu przyczyny zgonu ofiary pożaru.
Podczas spotkania nasi wykładowcy uczestniczyli w ważnym wydarzeniu - wręczeniu legitymacji oraz nadania tytułów Eksperta PTEDP.

Ofiary śmiertelne pożarów Ofiary śmiertelne pożarów Ofiary śmiertelne pożarów Ofiary śmiertelne pożarów

autor: Leszek Koźmiński

(21.04.16)

Powrót na górę strony