Wizyta klas policyjno-strażackich

Data publikacji 21.04.2016

W związku z tym, że zwiedzanie uczy, pozwala poszerzać horyzonty, poznawać historię, a także kształtować pewne poglądy, w środę Szkołę Policji Pile odwiedziła ...

Wizyta klas policyjno-strażackich W związku z tym, że zwiedzanie uczy, pozwala poszerzać horyzonty, poznawać historię, a także kształtować pewne poglądy, w środę Szkołę Policji Pile odwiedziła kolejna w tym miesiącu grupa zwiedzających. Tym razem naszymi gośćmi byli uczniowie klas policyjno- strażackich z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Krajeńskich.
Głównym celem zwiedzania było zapoznanie uczniów z bazą dydaktyczną oraz specyfiką kształcenia policjantów. Wizyta rozpoczęła się od pogadanki, podczas której podinsp. Wojciech Thiel scharakteryzował działalność Szkoły, wspomniał o jej historii, realizowanych przedsięwzięciach oraz Turnieju Klas Policyjnych. Na uczniów klas mundurowych, chcących zapoznać się z zasadami funkcjonowania uczelni i tematyką prowadzonych zajęć, czekały jeszcze dwa wykłady. Pierwszy z nich, prowadzony przez kom. Sebastiana Wegnera z Zakładu Służby Kryminalnej, dotyczył zagrożeń związanych z uzależnieniem się od urządzeń służących do komunikowania się i korzystania z Internetu, w tym o problemie związanym z tzw. sekstingiem, stanowiącym nowy trend wśród młodzieży. Następnie odbyła się prelekcja dotycząca prewencji, którą przygotował kom. Sławomir Banach z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.
Uczniowie zobaczyli również salę, w której odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy, gdzie przećwiczyli prowadzenie resuscytacji, obiekty sportowe, a także salę kryminalistyki, w której o najciekawszych aspektach pracy policjantów kryminalnych opowiedział podkom. Paweł Leśniewski.

Wizyta klas policyjno-strażackich Wizyta klas policyjno-strażackich Wizyta klas policyjno-strażackich Wizyta klas policyjno-strażackich

autor: Paulina Politowska

(21.04.16)

Powrót na górę strony