Allegro w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 15.04.2016

14 kwietnia br. Szkoła Policji w Pile gościła Wojciecha Kiszkę – specjalistę zespołu ds. współpracy z organami ścigania Grupy Allegro sp. z o.o. To już kolejna wizyta ...

Allegro w Szkole Policji w Pile 14 kwietnia br. Szkoła Policji w Pile gościła Wojciecha Kiszkę – specjalistę zespołu ds. współpracy z organami ścigania Grupy Allegro sp. z o.o. To już kolejna wizyta przedstawiciela największego w Polsce internetowego serwisu aukcyjnego.
W ramach Grupy Allegro działają takie serwisy, jak: Allegro, otoMoto.pl, otoDom.pl, OLX.pl, PayU.pl oraz Ceneo.pl. Serwis aukcyjny Allegro istnieje od 1999 roku i przyjmuje się, że to właśnie wtedy rozpoczął się polski e-commerce.
Tematem prelekcji, w której udział wzięli słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo - śledcze oraz operacyjno - rozpoznawcze, była polityka bezpieczeństwa Grupy Allegro, zasady współpracy z Policją i zadania zespołu ds. współpracy z organami ścigania, który funkcjonuje w ramach Grupy Allegro. Ponadto, nasz gość przybliżył metody oszustw popełnianych za pośrednictwem portalu Allegro (studium przypadków) oraz zagadnienia dotyczące kradzieży tożsamości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na metody phishingowe stosowane przez sprawców. Tematem wystąpienia był również system komunikowania się Policji drogą elektroniczną z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro, z zaakcentowaniem konieczności wskazania w kierowanych zapytaniach prawidłowej podstawy prawnej, którą stanowi art. 18 ust. 6 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

autor: Hanna Bigielmajer

(15.04.16)

Powrót na górę strony