Nie uciekaj

Data publikacji 06.04.2016

W Szkole Policji w Pile odbyła się uroczysta gala, połączona z wernisażem prac, poświęcona podsumowaniu konkursu plastycznego na kartkę związaną z problemem zaginięć ...

Nie uciekaj W Szkole Policji w Pile odbyła się uroczysta gala, połączona z wernisażem prac, poświęcona podsumowaniu konkursu plastycznego na kartkę związaną z problemem zaginięć nastolatków. Prace wykonane przez uczniów klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile były pokłosiem zajęć przeprowadzonych w tych klasach, które dotyczyły kwestii ucieczek z domów dziewcząt i chłopców.
Ucieczka to dla nastolatka dramatyczne i niebezpieczne przeżycie - bywa, że nastolatka nie ma jedną noc, czasami dwie, czasami jednak ucieczka przedłuża się do kilku lat. Części z nich życie „na gigancie” wydaje się lepszą perspektywą niż powrót do swojego środowiska. To oni najczęściej stają się ofiarami nadużyć, a także sprawcami przestępstw.
Zajęcia realizowane na podstawie programu „Nie uciekaj” mają uświadomić młodym ludziom, że nigdzie nie muszą uciekać, żeby być sobą. Młodzi ludzie mają prawo do własnego stroju, do własnej muzyki, własnych zainteresowań, nawet jeżeli nie każdemu to się podoba. Nie musisz uciekać ze szkoły, nie musisz uciekać z domu – nigdzie nie musisz uciekać, aby być sobą - bo ucieczka to nie jest rozwiązanie.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Barbara Bereśniewicz (kl. III c)
II miejsce - Justyna Wiśniewska (kl. II a)
III miejsce - Karolina Reszka (kl. III a)

Wyróżnienia:
- Agnieszka Marchlewicz (kl. III c)
- Lilianna Roszak (kl. II a)
- Marta Tyszkiewicz (kl. II c)

Galę uświetnił występ uczennicy z klasy „policyjnej” Eweliny Domagalskiej oraz słuchacza kompanii V - st. post. Macieja Chowańca.

Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj
Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj
Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj
Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj Nie uciekaj

autor: Wojciech Thiel

(06.04.16)

Powrót na górę strony