Znamy wyniki eliminacji!

Data publikacji 21.03.2016

Turniej Klas Policyjnych, który jest autorskim pomysłem Szkoły Policji w Pile, co roku wzbudza zainteresowanie sporej liczby szkół ...

Znamy wyniki eliminacji! Turniej Klas Policyjnych, który jest autorskim pomysłem Szkoły Policji w Pile, co roku wzbudza zainteresowanie sporej liczby szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym z całej Polski. Do tegorocznej, VIII już, edycji Turnieju zgłoszenia przesłało 78 szkół, w których zakończył się przynajmniej jeden cykl kształcenia klas o wspomnianym profilu. Ostatecznie w eliminacjach, które zostały przeprowadzone 9 marca w trzech jednostkach szkoleniowych - Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkole Policji w Katowicach oraz Szkole Policji w Pile - udział wzięły 64 reprezentacje. Każdy z zawodników czteroosobowej drużyny, reprezentującej dana placówkę, rozwiązywał samodzielnie test wiedzy składających się z 40 pytań dotyczących zagadnień z zakresu wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników składa się na końcowy wynik całej drużyny.

W wyniku eliminacji, do udziału w VIII Turnieju Klas Policyjnych zakwalifikowały się 22 drużyny (wyniki eliminacji można sprawdzić w pliku poniżej oraz w zakładce „Turniej Klas Policyjnych - 2016)” . O tytuł Klasy Policyjnej Roku 2016 będą walczyły również szkoły, które w poprzedniej edycji Turnieju zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego, czyli:

  1. Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku;
  2. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Wojsławice 118, Zduńska Wola;
  3. Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach.

W finale, który zostanie rozegrany w dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile łącznie udział weźmie 25 szkół z całej Polski. Zanim to jednak nastąpi, dyrektorzy zakwalifikowanych szkół do dnia 29 kwietnia 2016 r. mają obowiązek przesłać zgłoszenie reprezentacji oraz dane identyfikacyjne zawodników i kierownika drużyny (załącznik nr 2 regulaminu). Zgłoszenie dotyczy także reprezentacji, które nie były objęte eliminacjami i automatycznie biorą udział w Turnieju. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) lub faksem.

Serdecznie gratulujemy drużynom, które zakwalifikowały się do VIII Turnieju Klas Policyjnych, a pozostałym dziękujemy za zainteresowanie i wyrażamy nadzieję, że zdecydują się Państwo wziąć udział w przyszłorocznej edycji Turnieju.

Informacji na temat Turnieju udzielają: kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły podinsp. Dorota Witkowska – tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161 oraz starszy wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia podinsp. Wojciech Thiel – tel. 67 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

Wyniki elimnacji do VIII Turnieju Klas Policyjnych

autor: Paulina Politowska

(21.03.16)

Powrót na górę strony