Dar serca dla chorego Piotrusia

Data publikacji 18.03.2016

Nawiązując do myśli Stefana Wyszyńskiego „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym”, w Szkole Policji w Pile odbyła się ...

Dar serca dla chorego Piotrusia Nawiązując do myśli Stefana Wyszyńskiego „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym”, w Szkole Policji w Pile odbyła się charytatywna akcja na rzecz Piotrusia.
Chłopiec ma zaledwie 8 lat i już walczy z bardzo rzadką chorobą, jaką jest nowotwór oka. Od momentu zdiagnozowania choroby w 2011 r., przeszedł szereg zabiegów i cyklów chemioterapii, w wyniku których zaburzone zostało prawidłowe funkcjonowanie jego małego organizmu. Obecnie Piotruś znajduje się pod stałą opieką onkologów, ale ujawniające się nowe choroby wymagają rehabilitacji i stałych kontaktów ze specjalistami.
Piotrek jest synem funkcjonariusza Policji, który obecnie przebywa w Szkole Policji w Pile jako słuchacz. Inicjatorami tej szczególnej akcji zorganizowanej dla syna swojego kolegi byli słuchacze plutonu trzeciego kompanii szóstej. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Szkoły Policji w Pile oraz Szkolnego Regionu IPA.
17 marca w auli Szkoły odbył się charytatywny koncert, w którym licznie uczestniczyli kadra i słuchacze Szkoły. Swoją obecnością akcję wsparł Zastępca Komendanta insp. Piotr Gaca. Na scenie w poszerzonym składzie wystąpił zespół Avans Blues, wspierany przez słuchaczy. W trakcie koncertu odbyła się licytacja, z której dochód w całości został przekazany na dalsze leczenie Piotrusia. Do akcji włączyli się również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile, którzy na licytację przekazali „Żarka”, będącego maskotką strażaków, a także zebraną kwotę pieniężną. Zbiórka pieniędzy została również przeprowadzona na terenie Szkoły Policji.
Zarząd Szkolnego Regionu IPA serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc oraz udzielone wsparcie. Szczególne podziękowania kieruje do Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotra Leciejewskiego za możliwość zorganizowania akcji oraz pana Stanisława Dąbka - dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile - za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego.

Piotrusiowi można także pomóc, przekazując na jego leczenie 1% swojego podatku. Wystarczy podać numer KRS: 0000039541 z dopiskiem: „145 Piotr Mrówka” w składanym zeznaniu podatkowym za rok 2015.

Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia
Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia
Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia
Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia
Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia Dar serca dla chorego Piotrusia

autor: Paulina Politowska

(18.03.16)

Powrót na górę strony