Zwiedzanie Szkoły

Data publikacji 18.03.2016

Jednym z przykładów współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Pile, miastem oraz innymi instytucjami znajdującymi się na terenie powiatu i okolic jest zapewnienie ...

Zwiedzanie Szkoły Jednym z przykładów współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Pile, miastem oraz innymi instytucjami znajdującymi się na terenie powiatu i okolic jest zapewnienie przez Szkołę możliwości zwiedzania jej obiektów i zapoznania z bazą dydaktyczną.
17 marca br. w naszej Szkole gościły dwie grupy wycieczkowe – nauczyciele z Fundacji Marchewkowe Pole z Trzcianki oraz uczniowie klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Dla obu grup został przygotowany odrębny plan, nawiązujący do oczekiwań zwiedzających.
Główny cel wizyty przedstawicieli z Fundacji Marchewkowe Pole związany był z realizacją projektu Pomarańczowa Sieć Bezpieczeństwa, współfinansowanego ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje. W związku z powyższym wykładowcy Szkoły przybliżyli nauczycielom tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci. Prelekcję związaną z cyberprzemocą i bezpieczeństwem w sieci przeprowadził podinsp. Robert Kreczmer.
Uczniowie klas o profilu policyjnym z gnieźnieńskiego liceum, jako że wielu z nich deklaruje związanie swojej kariery zawodowej ze służbą w Policji, zainteresowani byli specyfiką kształcenia policjantów, a także atmosferą i zasadami funkcjonowania tego rodzaju placówki.
Uczestnicy obu wycieczek mogli zobaczyć szkolne obiekty sportowe, strzelnicę i sale oględzinowe. Wzięli również udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zwiedzanie Szkoły Zwiedzanie Szkoły Zwiedzanie Szkoły Zwiedzanie Szkoły
Zwiedzanie Szkoły Zwiedzanie Szkoły Zwiedzanie Szkoły Zwiedzanie Szkoły

autor: Paulina Politowska

(18.03.16)

Powrót na górę strony