Wartościowa wiedza - 2015 - Szkoła Policji w Pile

Wartościowa wiedza

Data publikacji 21.12.2015

Pod auspicjami Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odbyły się w Szkole Policji w Pile warsztaty szkoleniowe ...

Wartościowa wiedza Pod auspicjami Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odbyły się w Szkole Policji w Pile warsztaty szkoleniowe z zakresu autentyczności dokumentów.
Eksperci z PWPW przeprowadzili szkolenie w aspekcie teoretycznym i praktycznym z zakresu weryfikacji zabezpieczeń dokumentów tożsamości oraz dokumentów podróży z użyciem nowych technologii: z rozpoznawaniem autentyczności dokumentów identyfikacyjnych, budowy dokumentów wykonanych na bazie poliwęglanu.
Zajęcia praktyczne były związane z dwoma poziomami weryfikacji autentyczności dokumentów. Każdy z uczestników własnoręcznie miał możliwość sprawdzenia prawdziwości dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu. W warsztatach wzięło udział trzech ekspertów PWPW oraz 18 policjantów reprezentujących komendy wojewódzkie Policji w: Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wlkp., Poznaniu i Szczecinie oraz Szkoły Policji w Słupsku i Pile.

Wartościowa wiedza Wartościowa wiedza Wartościowa wiedza Wartościowa wiedza

autor: Artur Godlewski

(21.12.15)