76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

Data publikacji 18.09.2015

We wrześniu 1939 roku Niemcy i Związek Radziecki najechali Rzeczpospolitą w ramach potajemnego porozumienia z 23 sierpnia 1939 roku, rozpoczynając ...

76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę We wrześniu 1939 roku Niemcy i Związek Radziecki najechali Rzeczpospolitą w ramach potajemnego porozumienia z 23 sierpnia 1939 roku, rozpoczynając drugą wojnę światową. Niemcy zaatakowali 1 września, a ZSRR - 17 września. Kraj został podzielony między okupantów, których celem było zniszczenie narodu polskiego i ostateczna likwidacja Rzeczypospolitej. Ofiarą zbrodni padły miliony obywateli polskich, ginących w obozach koncentracyjnych oraz w łagrach.

Na zaproszenie Starosty Pilskiego Franciszka Tamasa, 17 września przy pomniku Ofiar Stalinizmu na pl. Staszica w Pile odbyły się obchody 76. rocznicy agresji ZSRR na Polskę i rozpoczęcia tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje reprezentujące organizacje kombatanckie, zakłady pracy, urzędy, szkoły i inne podmioty, oddając tym samym hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie. Wśród obecnych była również delegacja Szkoły Policji w Pile w składzie insp. Piotr Gaca - zastępca komendanta, mł. insp. Marzena Brzozowska - kierownik Zakładu Służby Kryminalnej oraz podinsp. Dorota Witkowska - kierownik Sekcji Prezydialnej.

76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę 76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę 76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę 76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę
76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę 76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę 76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę 76. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

autor: Waldemar Hałuja

(17.09.15)

Powrót na górę strony