Sukces łotewskich policjantów

Data publikacji 17.09.2015

Pięcioosobowa grupa łotewskich policjantów: Irina Stula Pankoka, Beate Labinska, Gunars Kegis, Jurijs Macuks oraz Intars Opolais, godnie zaprezentowała ...

Sukces łotewskich policjantów Pięcioosobowa grupa łotewskich policjantów: Irina Stula Pankoka, Beate Labinska, Gunars Kegis, Jurijs Macuks oraz Intars Opolais, godnie zaprezentowała się podczas 25. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który odbył się w Pile w dniu 6 września. Spośród 3,5 tysiąca zawodników, ponad 150 stanowiły osoby, które na co dzień noszą policyjny mundur. Tak liczna grupa funkcjonariuszy stanęła na starcie tego biegu, rywalizując w klasyfikacji indywidualnej o puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, natomiast w klasyfikacji drużynowej - o puchary ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, które uhonorowało również nagrodami najlepszych policjantów oraz drużynę.

Pewnego rodzaju nowością w tym roku był udział w zmaganiach funkcjonariuszy spoza Polski. Analizując wyniki Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie, można jednoznacznie stwierdzić, że zaledwie 5-osobowa reprezentacja Łotewskiej Policji, bardzo mocno zaakcentowała swój udział w tegorocznych zawodach.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii kobiet na pierwszym miejscu wśród funkcjonariuszek linię mety minęła Irina STULA PANKOKA z czasem 1:27:24, natomiast jej kolega - Gunars KEGIS uplasował się na trzecim stopniu podium w kategorii mężczyzn z czasem 1:16:47. Reprezentacja łotewskiej Policji (Latvijas Valsts Policija) z łącznym czasem 4:05:11 triumfowała również w klasyfikacji drużynowej tego pucharu, wyprzedzając reprezentację Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu blisko o 6 minut.

Podczas krótkiego pobytu w naszym kraju, Region IPA przy Szkole Policji w Pile zaprosił łotewskich kolegów do odwiedzenia Szkoły. W trakcie spotkania z Zastępcą Komendanta insp. Piotrem Gacą, zapoznali się oni z ogólnym systemem kształcenia realizowanym w polskiej Policji, a także z bazą szkoleniową, w tym z nowoczesnym kompleksem sportowym, jaki mają do dyspozycji słuchacze pilskiej placówki.

Wyniki Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie:

- kategoria mężczyzn:
1. Łukasz WRÓBEL - KMP w Poznaniu
2. Adam THIEL - KPP w Lęborku
3. Gunars KEGIS - policjant z Łotwy

- kategoria kobiet:
1. Irina STULA PANKOKA - policjantka z Łotwy
2. Marta ORLIKOWSKA - KMP w Poznaniu
3. Edyta MARCINIAK - KMP w Kaliszu

- klasyfikacja drużynowa:
1. Policja Łotwa
2. KWP z s. w Radomiu
3. KPP w Świeciu

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Gaca oraz Witold Drzażdżyński - I Wiceprezydent Krajowego Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów
Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów
Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów Sukces łotewskich policjantów

autor: Waldemar Hałuja

(17.09.15)

Powrót na górę strony