O handlu ludźmi - 2015 - Szkoła Policji w Pile

O handlu ludźmi

Data publikacji 10.07.2015

Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły: podinsp. Krzysztof Sawicki i asp. Jolanta Kamińska przeprowadzili spotkanie dotyczące problematyki handlu ludźmi.

O handlu ludźmi Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły: podinsp. Krzysztof Sawicki i asp. Jolanta Kamińska przeprowadzili spotkanie dotyczące problematyki handlu ludźmi. W wykładzie, który ilustrowany był ciekawymi materiałami multimedialnymi i filmowymi wzięli udział słuchacze kursu specjalistycznego.
Policjanci zapoznali się z definicją pojęcia „handel ludźmi” oraz sposobami działania przestępców zajmujących się tym procederem. Dowiedzieli się także, w jaki sposób zidentyfikować prawdopodobną ofiarę handlu ludźmi, przeprowadzić z nią wstępną rozmowę i jak udzielić jej pomocy. Po każdym zagadnieniu obecni na spotkaniu policjanci rozwiązywali interaktywny test, mający na celu utrwalenie zdobytej wiedzy.
W drugiej części spotkania jego uczestnicy zapoznali się z zakresem działania: Krajowego Centrum Interwencyjno - Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi (KCIK) oraz Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu „La Strada”. Podczas prelekcji jedna z obecnych na nim policjantek opowiedziała o dwóch znanych ze swojego doświadczenia sprawach dotyczących omawianej problematyki.
Wykład odbywał się w ramach cyklu KNOW HOW. Są to spotkania z ekspertami z różnych dziedzin nauki, podczas których dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem.

autor: Anna Fons

(10.07.15)