Grupa Allegro w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 03.06.2015

W związku z realizacją drugiej w tym roku edycji kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, Szkołę Policji w Pile odwiedził ...

Grupa Allegro w Szkole Policji w Pile W związku z realizacją drugiej w tym roku edycji kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, Szkołę Policji w Pile odwiedził Jakub Pepłoński – kierownik ds. współpracy z organami ścigania Grupy Allegro sp. z o.o. Jest to już kolejna wizyta przedstawiciela największego w Polsce internetowego serwisu aukcyjnego. W ramach Grupy Allegro działają: Allegro, Otomoto, OLX.pl, oraz PayU.
Jakub Pepłoński przedstawił słuchaczom kursu PG politykę bezpieczeństwa Grupy Allegro (narzędzia monitorujące, bezpieczeństwo IT, współpraca z użytkownikiem, Program Ochrony Kupującego, Program Współpraca o Ochronie Praw), zasady współpracy z Policją i zadania zespołu ds. współpracy z organami ścigania, który funkcjonuje w ramach Grupy Allegro. Ponadto nasz gość przybliżył metody oszustw popełnianych na szkodę Allegro oraz zagadnienia dotyczące kradzieży tożsamości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na metody phishingowe, zasady działania usługi typu skycash i halcash. Tematem prelekcji był również system komunikowania się Policji drogą elektroniczną z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro.

autor: Hanna Bigielmajer

(03.06.15)

Powrót na górę strony