Świętowaliśmy razem ze strażakami

Data publikacji 19.05.2015

Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki oraz wykładowcy (podinsp. Wiesław Malowany, kom. Wioleta Matuszczak-Osowska, podkom. Katarzyna Budzyńska ...

Świętowaliśmy razem ze strażakami Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki oraz wykładowcy (podinsp. Wiesław Malowany, kom. Wioleta Matuszczak-Osowska, podkom. Katarzyna Budzyńska, sierż. sztab. Sebastian Polak) i słuchacze kursów specjalistycznych: sierż. sztab. Piotr Stafiej i st. post. Magdalena Święch uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka, organizowanych w ubiegłą niedziele w Pile z okazji Jubileuszu 70-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w naszym mieście.
Z tej okazji odbyły się msza święta, przemarsz pododdziałów i gości ulicami miasta, a także uroczysty apel i festyn profilaktyczno - edukacyjny na placu Staszica, w którym oprócz policjantów ze Szkoły wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, pracownicy Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pile, służby medyczne, firmy związane z bezpieczeństwem i niesieniem pomocy, a przede wszystkim zaprezentowały się poszczególne jednostki Państwowej Straży Pożarnej.
Podczas festynu na stoisku ekspozycyjnym Szkoły Policji odwiedzający mogli obejrzeć jednostki broni używane przez polską Policję: P-64, P-83, Glock i Walther, pistolet maszynowy i strzelbę gładkolufową. Oprócz tego zaprezentowana została walizka kryminalistyczna, ślady, które można ujawnić na miejscu zdarzenia. Każdy chętny miał możliwość wykonania pamiątkowej daktyloskopii. Stoisko Szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami
Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami
Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami
Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami
Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami
Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami
Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami Świętowaliśmy razem ze strażakami

autor: Anna Fons

zdjęcia: Anna Fons, Piotr Stafiej

(19.05.15)

Powrót na górę strony