Oszustwa na Allegro - 2015 - Szkoła Policji w Pile

Oszustwa na Allegro

Data publikacji 19.05.2015

Dobiega końca pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej. Za chwilę rozpocznie się kolejna.

Oszustwa na Allegro Dobiega końca pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej. Za chwilę rozpocznie się kolejna. Gościem Szkoły Policji w Pile był Mariusz Tokarski z Grupy Allegro Sp. z o.o. (Dział Zaufania i Bezpieczeństwa – Zespół ds. Współpracy z Organami Ścigania), w prelekcji którego, oprócz słuchaczy kursu PG, uczestniczyli również słuchacze trzech plutonów kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo - śledcze oraz czynności operacyjno - rozpoznawcze.
Nasz Gość przedstawił politykę bezpieczeństwa Grupy Allegro oraz zasady współpracy z Policją. Przybliżył również metody dokonywania oszustw popełnianych na szkodę Allegro, problematykę walut wirtualnych, w tym tzw. bitcoinów, zagadnienie dotyczące kradzieży tożsamości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na metody phishingowe oraz Program Ochrony Kupującego i Program Współpraca w Ochronie Praw.
Wykład, wzbogacony o prezentację multimedialną, spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Niemal każdy policjant ma bowiem z Allegro do czynienia bądź to służbowo, przyjmując zawiadomienia o oszustwach dokonywanych za pośrednictwem tego portalu aukcyjnego, bądź prywatnie, dokonując zakupów internetowych.

autor: Hanna Bigielmajer

(19.05.15)