Przyjaźń polsko-niemiecka - 2015 - Szkoła Policji w Pile

Przyjaźń polsko-niemiecka

Data publikacji 13.05.2015

W dniach 7-10 maja br. Region IPA przy Szkole Policji w Pile gościł przedstawicieli IPA z regionu Lueneburg. Jest to druga już wizyta naszych przyjaciół z Niemiec.

Przyjaźń polsko-niemiecka W dniach 7-10 maja br. Region IPA przy Szkole Policji w Pile gościł przedstawicieli IPA z regionu Lueneburg. Jest to druga już wizyta naszych przyjaciół z Niemiec. Poprzednia miała miejsce w czerwcu 2013 roku. Tym razem ze strony niemieckiej przyjechały cztery osoby, w tym Dieter Bolz wraz z małżonką Eriką, który odwiedził Piłę w 2013 roku.
Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Pile - insp. Jerzego Powieckiego, niemieccy koledzy mogli zwiedzić szkołę. Przed zwiedzaniem szkolnych obiektów zostali przyjęci przez Zastępcę Komendanta - insp. Piotra Gacę. Byli zaskoczeni zmianami, jakie zaszły od czasu ich ostatniej wizyty - nowe obiekty sportowe, odnowione wnętrze szkoły, sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt najnowszej generacji przeznaczony do szkolenia techników kryminalistyki. Również dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile - mł. bryg. Rafała Mrowińskiego, koledzy z Niemiec zapoznali się z funkcjonowaniem Stanowiska Analizowania i Prognozowania Zagrożeń - Centrum Ratowniczym 112 oraz z Jednostką Ratowniczo - Gaśniczą, po których oprowadził ich kpt. Paweł Kamiński. Odwiedziny w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Pile zostały uwieńczone kawą i miłą rozmową u Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pile - bryg. Roberta Komornickiego. Była to niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń oraz do zapoznania się z działaniami służb ratowniczych w Polsce.
Poza wspomnianymi już atrakcjami, nasi goście zwiedzili Piłę, odbyli rejs tramwajem wodnym po Gwdzie, odwiedzili parafię ewangelicką oraz parafię rzymskokatolicką p.w. Świętej Rodziny, jak również zwiedzili okolice miasta i skansen w Osieku nad Notecią.
Jak pokazało życie, przyjaźń z przedstawicielami IPA z regionu Lueneburg przetrwała próbę czasu, zacieśniła się i będzie kontynuowana, czego najlepszym wyrazem jest kolejne zaproszenie, które otrzymaliśmy od naszych niemieckich kolegów. Planujemy je zrealizować i odwiedzić Lueneburg w przyszłym roku.
Członkowie Regionu IPA przy Szkole Policji w Pile bardzo dziękują wszystkim osobom za pomoc w organizacji wizyty niemieckich kolegów.

Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka
Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka
Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka
Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka
Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka
Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka Przyjaźń polsko-niemiecka

autorzy: Jarosław Zientkowski, Hanna Bigielmajer

(13.05.15)