Opiekunowie

Data publikacji 08.05.2015

Grupa 19 słuchaczy z garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego oraz lubuskiego zakończyła szkolenie na kursie specjalistycznym dla opiekunów realizujących ...

Opiekunowie Grupa 19 słuchaczy z garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego oraz lubuskiego zakończyła szkolenie na kursie specjalistycznym dla opiekunów realizujących zadania związane z adaptacją zawodową policjantów w okresie służby przygotowawczej. Uroczystego pożegnania absolwentów i wręczenia świadectw dokonał insp. Piotr Gaca - zastępca komendanta do spraw dydaktycznych.
Proces adaptacji zawodowej policjantów rozpoczyna się z dniem przyjęcia do służby w Policji, a kończy wraz z upływem okresu służby przygotowawczej. Pierwsze doświadczenia pracownika mają decydujący wpływ na jego karierę zawodową. W trakcie tych doświadczeń dochodzi do zetknięcia się jego oczekiwań z oczekiwaniami instytucji, dlatego tak ważny jest proces adaptacji. Osoby wytypowane do pełnienia funkcji opiekuna są jednym z podmiotów współodpowiedzialnych za prawidłowe przygotowanie nowej kadry policyjnej.

autor: Wojciech Thiel

(08.05.15)

Powrót na górę strony