Kwietniowe spotkanie

Data publikacji 30.04.2015

Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania ...

Kwietniowe spotkanie Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. W leżenickim Warsztacie znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślnicza, krawiecko-rękodzielnicza, komputerowo-plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną.
Po zwiedzeniu placówki, przyszedł czas na wspólną zabawę oraz warsztaty kryminalistyczne przygotowane i przeprowadzone przez st. asp. Piotra Gos - słuchacza kursu specjalistycznego dla techników kryminalistyki. Warsztaty te były dużym przeżyciem dla podopiecznych placówki, którzy na kilka minut mogli się poczuć ekspertami w tej dziedzinie.
Wyrażamy serdeczne podziękowanie dla słuchaczy kursów podstawowych i specjalistycznych za włączenie się w przedsięwzięcia o charakterze wolontaryjnym.

Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie
Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie
Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie Kwietniowe spotkanie

autor: Wojciech Thiel

(30.04.15)

Powrót na górę strony