Szkolenie w zakresie nowelizacji procedury karnej

Data publikacji 27.04.2015

Garnizon lubuski wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim zrealizował trzydniowe szkolenie w zakresie nowelizacji procedury karnej.

Szkolenie w zakresie nowelizacji procedury karnej Garnizon lubuski wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim zrealizował trzydniowe szkolenie w zakresie nowelizacji procedury karnej. Szkolenie, które odbyło się w Międzyzdrojach, przeprowadzone zostało przez przedstawicieli różnych dziedzin nauki oraz praktyków prowadzących czynności na miejscu zdarzenia. W jego ramach zostały przedstawione korzyści wynikające z nowego systemu karnego, jak również rola osób zaangażowanych w czynności procesowe od miejsca zdarzenia po rozprawę sądową, tzn. technika kryminalistyki, biegłego, prokuratora, obrońcy i sędziego. Ponadto, szkolenie umożliwiło wymianę doświadczeń związanych z badaniem miejsca zdarzenia, dostarczyło informacji o nowoczesnych technologiach oraz standardach wykorzystywanych w procesie zabezpieczania miejsca zdarzenia między przedstawicielami organów ścigania i organów procesowych.
Szkołę Policji w Pile reprezentował, w charakterze prelegenta, podinsp. Krzysztof Sawicki - wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, który przybliżył zagadnienia związane z kontradyktoryjnością procesu karnego w świetle obowiązujących przepisów oraz nowelizacji procedury karnej.

autor: Marzena Brzozowska

(27.04.15)

Powrót na górę strony